Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2019.4.DSc/B108 билан рўйхатга олинган.
Диссертация Андижон давлат университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.zoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий маслаҳатчи: Ахмедов Мадаминбек Хатамович
Расмий оппонентлар: Абдуллаев Икром Искандарович
Иззатуллаев Зувайдулло Иззатуллаевич
Хуррамов Алишер Шукурович
биология фанлари доктори, доцент
Етакчи ташкилот: Гулистон давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSс.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2020 йил «17» декабрь куни соат 1400даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (DSc) has been registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of B2019.4.DSc/B108
The dissertation has been carried out at the Institute of Zoology.
The abstract of the dissertation is posted in three languages (uzbek, russian and english (resume)) on the webpages of the Scientific Council (www.zoology.uz) and on the website of “ZiyoNet” Information- educational portal (www.ziyonet.uz).
Scientific consultant: Akhmedov Madaminbek Hatamovich
Official opponents: Abdullaev Ikrom Iskandarovich
Izzatullaev Zuvaidullo Izzatullaevich
Khurramov Alisher Shukurovich
Doctor of Biological Sciences, Associate Professor
Leading organization: Gulistan State University
The dissertation will be defended on « 17» december 2020 at 1400 hours at a meeting of the Scientific Council DSс.02/30.12.2019.В.52.01 at the Institute of Zoology and the National University of Uzbekistan (Address: 232b, Bogishamol St., Tashkent, 100053, Republic of meetings of the Institute of Zoology Tel: (+99871) 289-04-65, fax: (+99871) 262-10-60; e-mail: zoology@academy.uz).