Фан доктори (DSc) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2019.4.DSc/B108 билан рўйхатга олинган.
Диссертация Андижон давлат университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифаси (www.zoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий маслаҳатчи: Ахмедов Мадаминбек Хатамович
Расмий оппонентлар: Абдуллаев Икром Искандарович
Иззатуллаев Зувайдулло Иззатуллаевич
Хуррамов Алишер Шукурович
биология фанлари доктори, доцент
Етакчи ташкилот: Гулистон давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSс.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2020 йил «17» декабрь куни соат 1400даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй, Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (99871) 289-10-60, E-mail: zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора наука (DSc) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером B2019.4.DSc/B108
Диссертация выполнена в Андижанском государственном университете.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский, английский (резюме)) размещён на Веб-странице Научного совета (www.zoology.uz) ив Информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Научный руководитель: Ахмедов Мадаминбек Хатамович
Официальные оппоненты: Абдуллаев Икром Искандарович
Иззатуллаев Зувайдулло Иззатуллаевич
Хуррамов Алишер Шукурович
Ведущая организация: Гулистанский государственный университет
Защита диссертации состоится «17» декабря 2020 года в 1400 часов на заседании Научного совета DSс.02/30.12.2019.В.52.01 при Институте зоологии (Адрес:100053, г.Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б, Зал заседаний Института зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс: (+99871) 262-10-60; e-mail: zoology@academy.uz).