Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2022.3.PhD/B441 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.zoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: | Мирзаева Гулнара Саидарифовна
биология фанлари доктори, профессор |
Расмий оппонентлар: | Медетов Махсетбай Жапакович
биология фанлари доктори, катта илмий ходим |
Mуминов Боқижон Алимович
биология фанлари номзоди, доцент |
|
Етакчи ташкилот: | Тошкент давлат педагогика университети |
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашининг 2023 йил 14 март куни соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй.

Тема диссертации доктора философии (PhD) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером B2022.3.PhD/B441
Диссертационная работа выполнена в Институте зоологии Академии наук Республики Узбекистан.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский и английский (резюме)) размещён на веб-странице Научного совета (www.zoology.uz) и в Информационно-образовательном портале «Ziyonet» (www.ziyonet.uz).
Научный руководитель: Мирзаева Гулнара Саидарифовна
Официальные оппоненты: Медетов Махсетбай Жапакович
доктор биологических наук, старший научный сотрудник
Муминов Бокижон Алимович
Ведущая организация: Ташкентский государственный педагогический университет
Защита диссертации состоится 14 март 2023 года в 1400 часов на заседании Научного совета DSc.02/30.12.2019.В.52.01 при Институте зоологии (Адрес: 100053, г. Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б. Актовый зал Института зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60,