Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2022.3.PhD/B441 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус ва инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.zoology.uz) ҳамда «Ziyonet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: | Мирзаева Гулнара Саидарифовна
биология фанлари доктори, профессор |
Расмий оппонентлар: | Медетов Махсетбай Жапакович
биология фанлари доктори, катта илмий ходим |
Mуминов Боқижон Алимович
биология фанлари номзоди, доцент |
|
Етакчи ташкилот: | Тошкент давлат педагогика университети |
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашининг 2023 йил 14 март куни соат 1400 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй.

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme Attestation Comission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of B2022.3.PhD/B441.
The abstract of the dissertation in three languages (Uzbek, Russian and English (resume)) has been posted on the webpage Scientific Council (www.zoology.uz) and on the information-educational portal «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor: | Mirzayeva Gulnora Saidorifovna
Doctor of Biological Sciences, professor |
Official opponents: | Medetov Maxsetboy Japaqovich
Doctor of Biological Sciences, senior researcher scientist |
Muminov Boqijon Alimovich
PhD of Biological sciences, associate professor |
Leading organization: | Tashkent State Pedagogical Univeristy |
The defence of the dissertation will take plase on 14 march 2023 in 1400 at the meeting of Scientific Council DSc. 02/30.12.2019.B.52.01 at the Institute zoology (Address: 232b Bogishamol Str.,