Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2020.2.PhD/B354 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Бухоро давлат университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.zoology.uz) ва «ZiyoNet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: Мирзаев Улуғбек Тўраевич
биология фанлари номзоди, катта илмий ходим
Расмий оппонентлар: Камилов Бахтияр Ганиевич
Жумабаев Баходир Ережепович
биология фанлари номзоди, доцент
Етакчи ташкилот: Мирзо Улуғбек номидаги
Ўзбекистон Миллий университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашининг 2023 йил 13 июнь куни соат 1500 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; Е-mail: zoology@academy.uz).

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of B2020.2.PhD/B354.
The dissertation has been carried out at the Bukhara State University.
The abstract of the dissertation in three languages (Uzbek, Russian, and English (resume)) has been posted on the webpage Scientific Council (www.zoology.uz) and on the information educational portal «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor: | Mirzaev Ulugbek Turaevich
Candidate of Biological Sciences, senior researcher |
Official opponentis: | Kamilov Bakhtiyar Ganievich
Doktor of biological sciences, professor |
Jumabaev Bakhodir Erejepovich
Candidate of Biological Sciences, associate professor |
Leading organization: | National University of Uzbekistan
named after Mirzo Ulugbek |
The defense of the dissertation will take place on 13 June 2023 at 300 PM at the meeting of Scientific Council DSc.02/30.12.2019.В.52.01 at the Institute of Zoology (Address: 232b Bogishamol str., Tashkent, 100053 Uzbekistan, Conference hall of the Institute of Zoology. Tel.: (+99871) 289-04-65; Е-mail: zoology@academy.uz).