Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2020.2.PhD/B354 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация Бухоро давлат университетида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.zoology.uz) ва «ZiyoNet» Ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: Мирзаев Улуғбек Тўраевич
биология фанлари номзоди, катта илмий ходим
Расмий оппонентлар: Камилов Бахтияр Ганиевич
Жумабаев Баходир Ережепович
биология фанлари номзоди, доцент
Етакчи ташкилот: Мирзо Улуғбек номидаги
Ўзбекистон Миллий университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашининг 2023 йил 13 июнь куни соат 1500 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б-уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; Е-mail: zoology@academy.uz).

Тема диссертации доктора философии (PhD) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестатционной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером B2020.2.PhD/B354.
Диссертация выполнена в Бухарском государственном университете
Автореферат диссертации на трёх языках (узбекский, русский и английский (резюме)) размещён на веб-странице Научного совета (www.zoology.uz) и в Информационно-образовательном портале «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Научный руководитель: Мирзаев Улугбек Тураевич
кандидат биологических наук, старший научный сотрудник
Официалные оппоненты: Камилов Бахтияр Ганиевич
Жумабаев Баходир Ережепович
Ведушая организация: Национальный университет Узбекистана
имени Мирзо Улугбека
Зашита диссертации состоит 13 июня 2023 года в 1500 часов на заседании Научного совета DSc.02/30.12.2019.В.52.01 при Институте зоологии (Адрес: 100053, г.Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б. Актовый зал Института Зоологии Тел.: (+99871) 289-04-65; Е-mail: zoology@academy.uz).