Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2020.2.PhD/B321 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация ЎзР ФА Зоология институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.zoology.uz) ва «ZiyoNet» ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: | Мирзаев Улуғбек Тўраевич
биология фанлари номзоди, катта илмий ходим |
Расмий оппонентлар: | Камилов Бахтияр Ганиевич
биология фанлари доктори, профессор Жумабаев Баходир Ережепович биология фанлари номзоди, доцент |
Етакчи ташкилот: | Ўзбекистон Миллий университети |
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашининг 2022 йил «13» сентябрь куни соат 1600 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б – уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; факс: (+99871) 289-10-60; Е-mail: zoology@academy.uz)

Тема диссертации доктора философии (Ph.D.) по биологическим наукам зарегистрирована в Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан за номером B2020.2.PhD/B321.
Автореферат диссертации на трех языках (узбекский, русский и английский (резюме)) размещён на веб-странице Научного совета (www.zoology.uz) и в Информационно-образовательном портале «ZiyoNET» (www.ziyonet.uz).
Научный руководитель: | Мирзаев Улугбек Тураевич
кандидат биологических наук, |
Официальные оппоненты: | Камилов Бахтияр Ганиевич доктор биологические наук, профессор
Жумабаев Баходир Ережепович |
Ведущая организация: | Национальный университет Узбекистана |
Защита диссертации состоится 13 сентября 2022 года в 1600 часов на заседании Научного совета DSc.02/30.12.2019.В.52.01 при Институте зоологии (Адрес: 100053, г.Ташкент, ул. Богишамол, дом 232б. Актовый зал Института зоологии. Тел.: (+99871) 289-04-65, факс (+99871) 289-10-60, Е-mail: zoology@academy.uz)