Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2020.2.PhD/B321 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация ЎзР ФА Зоология институтида бажарилган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.zoology.uz) ва «ZiyoNet» ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: | Мирзаев Улуғбек Тўраевич
биология фанлари номзоди, катта илмий ходим |
Расмий оппонентлар: | Камилов Бахтияр Ганиевич
биология фанлари доктори, профессор Жумабаев Баходир Ережепович биология фанлари номзоди, доцент |
Етакчи ташкилот: | Ўзбекистон Миллий университети |
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги илмий даражалар берувчи DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашининг 2022 йил «13» сентябрь куни соат 1600 даги мажлисида бўлиб ўтади. (Манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б – уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; факс: (+99871) 289-10-60; Е-mail: zoology@academy.uz)

The title of the doctoral dissertation (Ph.D.) has been registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of B2020.2.PhD./B321.
The abstract of the dissertation in three languages (Uzbek, Russian, and English (resume)) has been posted on the webpage Scientific Council (www.zoology.uz) and on the information educational portal «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor: Mirzayev Ulugbek Turayevich
Candidetе of Biological Sciences, senior researcher
Official opponents:   Kamilov Bakhtiyar Ganievich
Doctor of biological sciences, professorJumabaev Bakhodir Erejepovich
Candidate of biological sciences, associate professor
Leading organization: National university of Uzbekistan
The defence of the dissertation will take plase on “13” september 2022 in 1600 at the meeting of Scientific Council DSc. 02/30.12.2019.B.52.01 at the Institute zoology (Address: 232b Bogishamol Str., Tashkent, 100053 Uzbekistan, Conference hall of the Institute of Zoology. Tel: (+99871) 289-04-65; fax: (+99871) 289-10-60; E-mail: zoology@academy.uz).