Биология фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) диссертацияси мавзуси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясида B2020.4.PhD/B316 рақам билан рўйхатга олинган.
Диссертация автореферати уч тилда (ўзбек, рус, инглиз (резюме)) Илмий кенгаш веб-саҳифасида (www.zoology.uz) ва «ZiyoNet» ахборот-таълим порталида (www.ziyonet.uz) жойлаштирилган.
Илмий раҳбар: Холматов Бахтиёр Рустамович
Расмий оппонентлар:           Акрамова Фируза Джалолиддиновна
Рахимов Матназар Шомуротович
Етакчи ташкилот: Фарғона Давлат университети
Диссертация ҳимояси Зоология институти ҳузуридаги DSc.02/30.12.2019.В.52.01 рақамли Илмий кенгашнинг 2023 йил «30» январь куни соат 1500 даги мажлисида бўлиб ўтади (манзил: 100053, Тошкент шаҳри, Боғишамол кўчаси, 232б – уй. Зоология институти мажлислар зали. Тел.: (+99871) 289-04-65; факс: (+99871) 289-10-60; Е-mail: zoology@academy.uz)

The title of the doctoral dissertation (PhD) has been registered by the Supreme Attestation Commission at the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with registration numbers of B2020.4.PhD/B316.
The abstract of the dissertation in three languages (Uzbek, Russian, and English (resume)) has been posted on the webpage Scientific Council (www.zoology.uz) and on the information – educational portal «ZiyoNet» (www.ziyonet.uz).
Scientific supervisor: | Kholmatov Bakhtiyor Rustamovich
Doctor of biological sciences, professor |
Official opponents:
Akramova Feruza Djaloliddinova
Doctor of biological sciences, professor Raximov Matnazar Shomurotovich |
Leading organization: |
Doctor of biological sciences, professor
Fergana State University |
The defence of the dissertation will take plase on «30» january 2023 in 1500 at the meeting of Scientific Council DSc. 02/30.12.2019.B.52.01 at the Institute zoology (Address: 232b Bogishamol Str., Tashkent, 100053 Uzbekistan, Conference hall of the Institute of Zoology. Tel: (+99871) 289-04-65; fax: (+99871) 289-10-60; E-mail: zoology@academy.uz).